Po co właściwe obsłużyć bhp? - bezpieczeństwo i higiena pracy

obsługa bhp poznań

Dla zaoszczędzenia czasu oraz większej efektywności

W Polsce pracodawca jest zobowiązany do regularnego organizowania szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy dla swoich pracowników. Częstotliwość i długość trwania takich szkoleń zależy od branży i konkretnych stan

Dodane: 22-04-2022 04:08
Po co właściwe obsłużyć bhp? - bezpieczeństwo i higiena pracy obsługa bhp poznań
owisk zajmowanych przez pracowników. W ostatnim czasie outsourcing bhp staje się coraz bardziej popularny i każdego roku z tego rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Dla zaoszczędzenia czasu oraz większej efektywności i jakości takiego szkolenia warto rozważyć powierzenie szkolenia bhp dla twoich pracowników firmie zewnętrznej.

Taki kurs nie jest ważny dożywotnio

Outsourcing BHP cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym uznaniem. Zapoznanie pracowników z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy to główny cel szkolenia BHP. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs BHP muszą przejść wszystkie osoby, które zdecydowały się podpisać umowę o pracę. Taki kurs nie jest ważny dożywotnio, dlatego trzeba go powtarzać w pewnych odstępach czasu. Szkolenie wstępne BHP odbywa się bezpośrednio przed przystąpieniem do pracy. Należy pamiętać, że częstotliwość kursów zależy w dużej mierze od rodzaju zawodu.

Niestety właśnie wtedy gdy nagle dochodzi

Dopóki nasza praca przebiega w bezpieczny sposób i nic złego się nie dzieje, wydaje nam się, że szkolenia bhp to strata czasu i wielkie nudy. Niestety właśnie wtedy, gdy nagle dochodzi do wypadku w miejscu pracy przekonujemy się, jak ważne są zasady bhp.

Większe firmy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie pracownika bhp na stałe w przedsiębiorstwie, ale mniejsze firmy, z o wiele mniejszymi możliwościami finansowymi, powinny wybrać outsourcing bhp. Zdecydowanie obniży to koszty i nie będzie generować nowego miejsca pracy.

Aby zapoznać pracowników z zasadami dotyczącymi

BHP jest zbiorem zasad określających sposób wykonywania pracy, kładąc nacisk przede wszystkim na zapewnienie odpowiednich warunków pracy pracownikom, w taki sposób aby jej wykonywanie było bezpieczne oraz higieniczne. Aby zapoznać pracowników z zasadami dotyczącymi ich specyfiki pracy, przeprowadza się szkolenia BHP. Nie są one ważne bezterminowo, a co za tym idzie należy je powtarzać co określony czas. Outsourcing BHP sprawdzi się w każdej firmie zatrudniającej do 100 pracowników, ponieważ polega na wydzielaniu pewnych procesów w firmie i zleceniu ich wykonawcy z zewnątrz.